"Nebojasa!"

6. – 13.7.2019 Ľubochňa


Drahí priatelia,
14. ročník tábora fraAngeli s názvom „Nebojasá“ sa uskutočnil v Ľubochni. Už pri príchode detí bolo cítiť vo vzduchu niečo nebeské. Bolo to asi tým, že tentokrát sme nasadli na týždnový let spolu so svätými a namierili sme si to naozaj vysoko – a to priamo do neba. Našimi sprievodcami počas letu boli: Anka Kolesárová, Panna Mária, Titus Zeman, Zdenka Schelingová, Šarbel Machlúf, Pier Gorgio Frassati, Chiara Luce Badano a Gianna Beretta Molla.

Avšak najskôr sa naši malí fraAngeláci muselu osvedčiť, že môžu nastúpiť na palubu a prejsť „cez check - in“, kde ich už čakali šarmatné letušky. Letecká spoločnosť fraAngeli samozrejme zabezpečila, aby sa cestujúci počas letu nenudili. Tak napríklad boli k dispozícii zaujímavé workshopy ako cukrárensky, fotografický, korálkový, futbalový či chemický a mnohé iné. Ďalej sme ponúkli našim cestujúcim psychohry, na ktorých sa rozhodne nikto nemohol nudiť. Jeden den sme sa dokonca rozhodli rozdeliť posádku na dievčeskú a chlapčenskú, čo sa mnohým zaiste veľmi páčilo.

Jeden z najlepších bodov programu bola pevnosť Boyard, ktorá sa niesla v duchu života prvotných kresťanov, a kde nemohol chýbať cisár Nero so svojou matkou.

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa naša letecká spoločnosť rozhodla zorganizovať výlet, ktorý určite mnohým cestujúcim ostane dlho v pamäti. Ďalej ponúkli naše letušky deťom zaujímavý kvíz, ktorý ich zaiste obohatil mnohými novými informáciami. Napokon nastal aj narodeninový deň, ktorý každý očakáva a núdza o darčeky rozhodne nebola.

Naši cestujúci sa nás počas letu snažili prehovoriť, aby bola nočná hra, ale počasie nám to nedovolovalo. Napokon sme si povedali, že na palube máme dobrých ochrancov – našich svätých a teda by sa nám nemalo nič stať. A tak aj bolo.

A aby toho nebolo málo naša letecká spoločnopsť fraAngeli si každý večer pripravila pre deti hrané večerníčky, ktoré mali úspech. A ako to býva, tak aj nám sa podarilo bezpečne pristáť s celou posádkou. Asi preto, že sme mali tak dobrého Kapitána – Pána Ježiša.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s leteckou spoločnosťou fraAngeli...

Simonka