Aktualizácia - Františkánske dvere dokorán

Brat OFM
13.06.2020

Priatelia,

pretože program začína v záhrade a v refektári kláštora, vstup bude cez naše parkovisko za kostolom /pri Bernolákovej bráne - viď tu.../.
Budeme sa snažiť všetko jasne označiť, aby ste sa nám nestratili.
V čase prehliadky kostola a veže /15. - 16.00/ budú otvorené už aj brány kostola.

Pripomíname, prineste si rúško.

Tešíme sa na stretnutie.

Bratia Františkáni

 

Priatelia,

pri príležitosti 70. výročia "Akcie K", keď boli počas jednej noci na Slovnesku zavreté všetky mužské kláštory a rehoľníci vyvezení do takzvaných sústreďovacích kláštorov, vás pozývame prežiť jedno sobotné popoludnie spolu s nami. Napokon, spomienku na zatvorené kláštory nám v tomto roku aktualizovala aj situácia s pandémiou korona vírusu, ktorá nás zatvorila všetkých. Ale, vďaka Bohu, opäť sa vraciame späť.

Františkánske dvere budú v Trnave dokorán 20. júna a hlavný program sa bude odohrávať na troch miestach v čase od 13.00 do 16.00

  • V záhrade vás po celý čas čaká malé občerstvenie, priestor pre spoločenstvo a rozhovor a pre deti budú prichystané rôzne hry.
  • V refektári nášho kláštora bude "spomienková časť". Pozývame na odborné prednášky nášho brata Cyrila o živote a pôsobení Františkánov po akcii K počas totality (13.00) a pani Júlie Ragačovej zo Štátneho archívu v Trnave na tému Likvidácia františkánskeho kláštora v Hlohovci, ako ho opisujú zachované dokumenty (14.00). Po tejto časti je prirpavený krátky dokumentárny film, ktorý poskytol Ústav pamäti národa: Tieňe barbarskej noci a komentovaná výstava fotografií a ďalších archívnych dokumentov (15.00-16.00).
  • V kostole bude komentovaná prehliadka i možnosť vystúpiť na našu vežu s výhľadom na mesto v čase od 15.00 do 16.00.

O 16. hodine hlavný program ukončíme aby sme mohli pripraviť všetko na špeciálne večerné pokračovanie. O 18.00 pozývame na svätú omšu.

Na záver dňa Vás pozývame na jedinečný benefičný koncert Simi Martausovej o 19.20 v záhrade nášho kláštora. Počet miest na koncert je limitovaný, preto si prosím včas rezervujte svoje miesto

Rezervácia miest na koncert už nie je možná - miesta sú obsadené.

Rezervácia lístka a vstup je zadarmo. Budeme vďační, ak pri odchode vyjadríte svoju vďačnosť príspevkom podľa vášho uváženia a spokojnosti a podporíte zbierku na podporu konkrétnych trnavských rodín, ktoré sa kvôli epidémii korona vírusu dostali do ťažkej životnej situácie.

 

Tešíme sa na Vás!
bratia Františkáni