GIFRA 2020 ...vykroč s nami tam, kde celý františkánsky príbeh začal...

José OFM
23.08.2019

Milí naši gifráci!

Letné stretnutie Gifra 2020 je ešte ďaleko, ale vzhľadom na to, že sa chceme zatúlať až do Talianska, a to na miesta života, pôsobenia a smrti... jednoducho na miesta, kde dorástli do svätosti naši veľkí františkánski priatelia: sv. František, sv. Klára, sv. Anton a mnohí iní... musíme s prípravou začať trochu skôr.

Začneme základnými informáciami:

Kam? Padova – Assisi – Rietske údolie (Poggio Bustone, Greccio a Fonte Colombo) – La Verna – Mirabilandia +móre – Spiazzi

Kto? Gifráci od 15 rokov (dovŕšené najneskôr v deň odchodu na púť)

Kedy? 21. júl – 29. júl 2020

Koľko to bude stáť? 400 €

Čo je v cene? Doprava autobusom, ubytovanie v bežných gifráckych podmienkach: v spacáku ale prevažne na mäkučkých madracoch, strava (okrem prvého dňa, kedy budeme jesť zásoby z domu), vstupy, audio-sprievodca v Assisi, vstup do zábavného parku Mirabilandia v Ravene a hlavne pekný program v nádhernom spoločenstve bratov a sestier.

Čo si musí zabezpečiť každý sám? Poistenie, občiansky preukaz alebo cestovný pas (doklad musí mať platnosť minimálne do 12/2020), stravu na prvý deň a malý kufor – balíme sa františkánsky a minimalisticky.

Aký bude program a ako sa bude cestovať? Bude sa odchádzať autobusmi v utorok večer 21. júla z Bratislavy, budeme cestovať celú noc a ráno je plánovaný príchod do Padovy, nasledujú raňajky z vlastných zásob. V Padove strávime pol dňa, navštívime Baziliku sv. Antona, Sanktuárium Leopolda Mandiča a Opátstvo sv. Justíny, kde je pochovaný evanjelista Lukáš. Zjeme obed z vlastných zásob a budeme pokračovať v ceste do Assisi, kde by sme mali prísť podvečer. Budeme ubytovaní v halách v kláštore sestier v Santa Maria degli Angeli - Assisi. Tam sa zdržíme od stredy večera do pondelka rána, okrem soboty, kedy budeme mať celodenný výjazd do pustovní v Rietskom údolí. Počas týchto dní navštívime miesta spojené so sv. Františkom, sv. Klárou a ich prvými spoločníkmi. V pondelok ráno opustíme Assisi a presunieme sa na La Vernu, miesto stigmatizácie sv. Františka, kde zostaneme aj na noc. Ráno po sv. omši sa presunieme ku Ravene, kde navštívime zábavný park Mirabilandia. Popoludní si doprajeme kúpanie v mori – Lido di Classe a potom sa presunieme do Spiazzi, kde strávime poslednú noc našej púte. Navštívime mariánske sanktuárium Santa Maria della Corona, a v stredu okolo obeda sa vydáme na cestu domov; na Slovensko prídeme vo večerných hodinách.

Ako sa prihlásiť? Prihlásiť sa treba cez formulár. Následne ti zašleme email s informáciou, či máme pre teba ešte miesto a vyzveme ťa k úhrade poplatku / zálohy / prvej splátky. Týmto sa tvoje prihlásenie stáva záväzné.

Ako sa bude platiť? Navrhujeme tri spôsoby úhrady poplatku za púť:

1. Po prihlásení a potvrdení z našej strany, že s tebou rátame, uhradíš celú sumu.

2. Po prihlásení a potvrdení z našej strany, že s tebou rátame, uhradíš zálohu vo výške 200 €. Zvyšnú sumu – 200 € uhradíš v priebehu mesiaca máj – jún; príde ti výzva

3. Po prihlásení a potvrdení z našej strany, že s tebou rátame, budeš zasielať mesačné splátky – od septembra do mája budeš posielať mesačne 30 €, v priebehu mesiaca jún uhradíš zvyšnú sumu – 130 €. (Kto sa prihlási v októbri, prvú mesačnú splátku musí uhradiť vo výške 60 €...)

Číslo účtu tejto púte: IBAN: SK3783300000002901669261

Variabilný symbol: tvoj dátum narodenia v tvare DDMMRRRR

Špecifický symbol: tvoje telefónne číslo (ktoré uvedieš v tomto formulári)

Poznámka: GIFRA 2020 + tvoje meno a priezvisko

 

V prípade neúčasti na púti zálohu vo výške 200 € nevraciame (iba v prípade, že si nájdeš náhradníka).

Z našej strany je to nateraz všetko, ale ak táto info-správa neodpovedala na všetky otázky, ktoré ti krúžia hlavou, neváhaj písať, volať, pýtať sa... ak budeme vedieť, radi odpovieme.

Volajte sr.Caritas na číslo 0950 549 925...

Prihlasujte sa prosím skrze TENTO FORMULÁRISSS

Za animátorov: br.José a sr.Cari