Taizé Madrid

Efrém OFM
03.10.2018

Aktualizácia - Registrácia na púť dôvery je už uzavretá

 

Pozývame Vás na Púť dôvery - európske stretnutie Taizé, ktoré sa uskutoční na prelome rokov v Madride.

Púť dôvery je predovšetkým stretnutím, so Zmŕtvychvstalým Kristom a s druhými. Vďaka spoločnej modlitbe sa dávame Bohu celkom k dispozícií. Prostredníctvom zdieľania a pohostinnosti každý dáva súhlas k prekonávaniu bariér a rozdielov aby sme sa tak mohli vzájomne prijať a obohatiť.

Každodenný program stretnutia pozostáva zo spoločnej modlitby v menších bunkách /napr. vo farnosti alebo komunite/, zo zdieľania v skupinkách na prirpavené témy, workshopov a "veľkej" spoločnej modlitby všetkých účastníkov stretnutia. Je preto pozvaním nie len k modlitbe spevom či tichom, ale aj k spoznávaniu ľudí rôznych denominácii, ktorý žijú evanjelium uprostred výziev súčasnej spoločnosti, k prehĺbeniu svojej viery a porozumenia i k zakúšaniu pohostinnosti našich španielskych  bratov a sestier v Kristovi.

Oficiálny program začína 28. decembra 2018 a končí 1. januára 2019 a je určený len pre mladých od 18 do 35 rokov.
Účastnícky poplatok je pravdepodobne 55 eur /zahŕňa aj základnú stravu a mestskú hromadnú dopravu/. Presná suma bude zverejnená až v priebehu októbra.
Cena leteniek je priblížne 150 až 200 eur. Cenu letenky Vám upresníme po prihlásení.
K týmto výdajom je potrebné vziať si aj nejaké vreckové, aby sme mohli navštíviť aj miestne pamiatky alebo pútne miesta.

Pozor: Spiatočný let z Bratislavy do Madridu je možný len 28. decembra s návratom 4. januára. Na zvyšné tri dni prichystáme program, ako spoznávanie pamiatok a pútnych miest v okolí Madridu /Avila, Toledo/. O iných možnostiach letu Vás budeme informovať po prihlásení sa.

Ak máte zájem putovať s nami, zaregistrujte sa na: frantiskani@gmail.com
Obratom Vám zašleme podrobnejšie informácie. Neregistrujte sa prosím cez oficiálny registračný formulár na stránkach Taize, pretože skupina sa registruje osobitným spôsobom cez vedúceho skupiny.
Registrácia je obmedzená na 30 ľudí alebo počtom voľných leteniek.
Registrácia sa stáva záväznou zakúpenim letenky.

Tešíme sa na stretnutie
bratia Efrém, Samuel a sestra Lucia TC

 

Zaujimavosti a informácie o stretnutí a programe v Madride nájdete aj na oficálnych stránkach komunity Taizé
Video s pozvaním mládých z madridskej arcidiecézy

Pozývame aj na Dni dôvery v Pezinku, ktoré organizujú miestne farnosti katolíckej a evnajelickej cirkvi v spolupráci s bratmi z Taizé. Viac info na ich oficiálnej stránke.