Paratum Cor "turné"

Samuel OFM
11.10.2015

Pre isté okolnosti som s uverejnením tohto článku musel počkať, a preto trochu stratil na svojej aktuálnosti. No rozhodol som sa, že ho už nebudem meniť, aby ste ho čítali akoby aktuálne, "za horúca". :-) Nuž...

Dnes v noci sme sa vrátili z Maďarského Ostrihomu, a tak možno trochu unavený, no určite s radosťou v srdci, vám chcem o tom napísať aspoň zopár viet... Októbrové koncerty sme odštartovali, hoci náhodou, no veľmi symbolicky, na medzinárodný deň hudby, 1. októbra, v Maďarskej metropole. Hoci Belvárosi Ferences Templom (Peštiansky františkánsky kostol) nepraskal vo svojich mohutných barokových "švíkoch", publikum bolo o to radostnejšie a svojím neutíchajúcim potleskom nám vyjadrili vďaku (a potešili, samozrejme :))

V deň slávnosti svätého Františka zaznelo Paratum Cor v našom (tým myslím i vašom, veď sme jedna rodina :-)) milovanom bratislavskom kostole. Doma sme mnohí cítili akúsi väčšiu zodpovednosť ... predsa sme vás nechceli sklamať :) Ďakujeme za prijatie a radosť, ktoré boli počas a najmä po koncerte hmatateľné i počuteľné ... Nuž a včerajší Ostrihom - deto. (včerajší sa konal 6. októbra :-) aby som to spresnil)

Jedno ma teraz mrzí ... že vám neviem dostatočne priblížiť krásu spoločného času spevákov a hudobníkov Františkánskej schóly Bratislava.